TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüzme, Okçuluk, Dart ve Judo Protokolü İmzalandı

Yüzme, Okçuluk, Dart ve Judo Protokolü İmzalandı

Müdürlüğümüzce il genelinde yürütülmekte olan ‘Okulumda Spor, Müzik, Halk oyunları’  projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında yüzme, okçuluk, dart ve judo protokolü imzalandı.

Gençlik Merkezi Mehmet Akif İnan Konferans salonunda imzalanan protokole, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR, il Milli Eğitim Şube Müdürü Menderes KAYA, okul idarecilerimiz, öğretmenler ve öğrencileri katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program Okulumda Spor, Müzik, Halk oyunları projesinin 1 yıllık geçmişin  anlatan video gösterimi ile devam etti.

            Daha Sonra Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü yüzme antrenörü Ufuk GÜLER geçen yıl yapılan faaliyetler hakkında bilgi paylaşımında bulundu. ,

Programa 26 Haziran Ortaokulu korosu öğrencilerimizin melodika dinletisi ile devam edildi.

Müteakiben Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü okçuluk antrenörü Davut KAYA, okçuluk sporu tanıtım videosunu sunumu gerçekleştirdi. Sunumdan sonra  Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ok atışları gerçekleştirdiler.

Protokol imza töreninde bir konuşma yapan Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR yapmış olduğu konuşmada ‘Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz protokol ile müzik ve halk oyunlarının yanına, Okçuluk, Judo, Yüzme ve Dart’ı eklemiş bulunuyoruz. Spor artık Devletlerarası bir rekabet alanı oluşturuyor. Devletler büyük spor organizasyonlarını hazırlamak için ciddi anlamda lobi faaliyeti yapıyorlar. Artık devletlerin saygınlığını yetiştirdikleri bilim adamları, yetiştirdikleri uluslararası sporcularla ölçülüyor. Eskiden çocuklarımıza sorardık,  boş zamanlarınızda neler yapıyorsunuz diye, Çocuklarımızda kitap okurduk, sinemaya gideriz diye cevap verirlerdi. Artık bu ifadelerde olması gereken, dolu zamanlarda yapması sporu, sanatı, estetiği İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte yürütüyoruz. Bu bağlamda kurum olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iki kurumun işbirliği içerisinde “Okullardan Spor Salonlarına ”sloganı ile hayata geçirdiğimiz proje ile; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, gençlerimizin Eğitim ve Öğretim programları sonrasında İl Müdürlüğümüz tesislerinde alanlarında uzman personeller tarafından Sosyal, Kültürel ve Sportif faaliyetlere katılımlarını en üst seviyeye çekerek gençlerimizi Madde Bağımlılığı, kötü alışkanlıklardan korunma, teknoloji bağımlılığı, obeziteyle mücadele konularında destek olarak gençlerimizin daha sağlıklı ve öz güvenleri tam bir şekilde gelecekle ilgili kaygılarını ortadan kaldırmada kurum olarak gerekli çalışmalarımızı yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bugün imzalarını attığımız projemiz Okçuluk, Dart, Judo, Yüzme ve Halk Oyunları branşlarımız ile yazın 10000 kişinin faydalandığı İl Spor Merkezlerimiz ile daha geniş tabana yayarak daha fazla gencimizi, kurslarımızdan faydalandıracak ve yetenekli sporcularımızı Türk Sporumuza kazandıracağız. Başta Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN olmak üzere, projemize destek olan, katkı sağlayan herkese şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI yapmış olduğu konuşmada ;    Sporun ve müziğin güzel örneklerinin sunulduğu keyifli bir toplantı olduğunu dile getirerek, programı hazırlayan  Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Gençlik Merkezine ve İl Milli Eğitim AR-GE  personellerine teşekkürlerini iletti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz konuşmasına şöyle devam etti ; ‘’Değerli arkadaşlarım, gerçekten de  okullarımızda çok yönlü hem akademik eğitim çalışmalarımız, hem değerler eğitimi, milli ve manevi unsurlarımızın da paylaşıldığı eğitimler yürütmemiz çok önemli. Bunlarla beraber okullarımızın müzikle, sporla, sanatla buluşarak etkinlikler yapması da çok önemli.  Ülke olarak çocuklarımızın yetişmesinde bu bütün değişkenleri dikkate almamız gerekiyor ki ; yarınlarımıza çok daha umutla bakabilelim. Bu konuda bütün paydaşlarımızla işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Etkinliklerde  Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün okullarımıza sağlamış olduğu katkı bizim için çok değerli.  Beraberinde Halk Eğitimi Merkezimizle birlikte, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ilgili birimleriyle birlikte çok güzel çalışmalar yürütülüyor. Bu yılda çalışmalarımız çok etkin olarak devam edecektir. Protokolümüzün yeni alanları ile birlikte İlimiz düzeyinde uygulanması için hep birlikte Okul Müdürlerimizin de  katkılarıyla   ve emekleriyle yürüyeceğine inanıyorum. Projeye bir o kadar da Beden Eğitimi Öğretmenlerimizin de inanması ve öncü olması çok önemli. İnşallah hayırlı, sağlıklı, sıhhatli spor dolu bir yıl olsun.’ Diyerek sözlerini tamamladı.    

Protokol konuşmalarının  ardından imza töreni gerçekleştirildi. Program Mahperi Hatun  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin  halk oyunları gösterisi ile sona erdi

 

 29-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.