TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Z’enginleştirilmiş Kütüphane” Artık Daha da Zengin

“Z’enginleştirilmiş Kütüphane” Artık Daha da Zengin

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü´nce “Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında; Okullarımızda internet hizmeti sunan, içerisinde temel eserleri barındıran kütüphane mekanları oluşturmak, bilgi teknolojisi sınıflarını kütüphaneler ile birleştirilip öğrencilere ödevlerini hazırlama ve çıktı alma imkanı sunmak, öğrenme faaliyetlerinde kitaplardan başka dijital kaynaklardan da yararlanmalarını sağlamak amacıyla “Z Kütüphaneler” oluşturulmaya başlandı. 24 Kasım Başöğretmen Atatürk Okullar Kampüsü’nde oluşturulan; İlimiz okullarında açılan ve açılması planlanan “Z Kütüphane’lerin” en büyüğü ve Türkiye’nin ikinci bölgesel “Z Kütüphanesi” artık daha da zengin. Müdürlüğümüzce yürütülen “Öğrenci Yazar Buluşmalarının” yeni adresi olan “Z Kütüphane” oldu. “Z Kütüphane’de” gerçekleştirilen öğrenci yazar buluşmalarının ilk konuğu Tokat Haber Gazetesi Yayın Danışmanı ve Başyazarı Cemal İNCESOYLUER oldu. İMKB Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Cemal İNCESOYLUER mesleki tecrübelerini, okumanın faydalarını ve bu mesleği seçecek öğrencilere mesleğin incelikleri hakkında bilgiler verdi. Söyleşinin son kısmında ise Cemal İNCESOYLUER öğrencilerin sorularını cevapladı. “Öğrenci Yazar Buluşmaları” her hafta farklı yazarlarımızın katılımı ile “Z Kütüphane’de” gerçekleştirilmeye devam edecektir.

 

 Cemal İNCESOYLUER Kimdir:

1961 yılında Tokat Pazar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Pazar’da tamamladı. 1979 yılında İstanbul’da ulusal bir gazetede musahhih olarak gazeteciliğe başladı. 1985-1989 yılları arasında Merhum Vali Recep YAZICIOĞLU’nun 1985-1989 basın danışmanlığını yaptı. 1988 yılında ilk kitabı “Bir Kent Adam Bir Yorum” yayımlandı. 1992 yılında Vakit Gazetesi’nde 1995 yılında Yeni Şafak Gazetesi’nde Ankara temsilcisi olarak çalıştı. Yine İstanbul’da çeşitli ulusal gazetelerde haber müdürlüğü ve yazı işleri müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1994 yılında “Bir Şafak Operasyonu” adlı ikinci kitabı yayımlandı. 4 ciltlik Yakın Tarih Ansiklopedisi’nde yayın kurulu üyesi ve editör olarak görev aldı. Gerek ulusal, gerekse yerel gazetelerde 3000 civarında köşe yazısı ve makalesi yayımlanan Cemal İNCESOYLUER halen Tokat Haber Gazetesi Yayın Danışmanı ve Başyazarı olarak görev yapmaktadır.

 

16-12-201516-12-201516-12-201516-12-201516-12-2015

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.