TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zihinsel Engelli Öğrencilerle Okuma Etkinliği Yapıldı

Zihinsel Engelli Öğrencilerle Okuma Etkinliği Yapıldı

 

        

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Aralık Ayı Eylem Planında yer alan “Aralık Ayı Zihinsel Engelliler Farkındalık Ayı” kapsamında Tokat Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri ile velilerin de katılımıyla Okullu Okulsuz Okuyoruz Projesi kapsamında okuma etkinliği yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Murat AĞAR, İl MEM Şube Müdürü Osman SARGUT ve Okullu Okulsuz Okuyoruz Proje Koordinatörü Sabahat ÖCAL, Tokat Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin Konuşan Kütüphane’sinde öğrenciler ve velilerle birlikte kitap okuma etkinliğine katıldı. Öğrencilerle yakından ilgilenen şube müdürlerimiz çocukların kitaplara olan merakını mutlulukla gözlemlediklerini ve sesli kitap ve 3 boyutlu kitaplarla yapılan çalışmanın onların dünyasını zenginleştirdiğini belirttiler. Buradaki çalışmadan sonra resim atölyesinde parmak boyama etkinliği gerçekleştirildi. İl MEM Şube Müdürü Murat AĞAR “Bu çocuklar hepimizin, onları ayırmadan, oldukları gibi kabul ederek, ancak eğiterek topluma kazandırmak herkesin görevi. Burada bizlere düşen görev toplumda farkındalık oluşturarak bu süreci hızlandırmaktır” dedi.

Etkinliğe okul öğretmenlerinin yanı sıra Rehberlik Ve Araştırma Merkezi yetkilileri ile Engelli Dostları Platformu üyeleri de katıldı.

 

EtkinlikEtkinlikEtkinlikEtkinlikEtkinlikEtkinlikEtkinlikEtkinlik

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.