TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zile Fevzi Çakmak Ortaokulu İkinci Kez Avrupa Birincisi Olarak Gurur Kaynağımız Oldu.

 Zile Fevzi  Çakmak  Ortaokulu  İkinci  Kez Avrupa  Birincisi  Olarak Gurur Kaynağımız Oldu.

           2015-2016 Eğitim Öğretim yılında İlçemiz Zile Fevzi Çakmak Ortaokulunun koordinatörlüğünde yürütülen LSVC-Learning by Sharing in Virtual Cafes”(Sanal Kafelerde Paylaşarak Öğreniyoruz) isimli eTwinning projesi 2017 yılı Avrupa eTwinning Ödülleri yarışmasında ikinci kez “Kültürlerarası Anlayış İçin Mevlana” isimli kategoride Avrupa birincisi olarak gurur kaynağımız oldu.

            42 ülkeden okulların yarıştığı Avrupa eTwinning Ödüllerinde toplamda 2644 okul Avrupa Kalite Etiketi alma başarısı gösterdi.Bu okullar arasında 591 okul Avrupa eTwinning Ödülleri yarışması için uygun görüldü. Zile Fevzi Çakmak Ortaokulu 2015 yılında Avrupa Ödülü aldıktan sonra 2017 yılında bir kez daha eTwinning Ödülü alarak Türkiye’de bu ödülü ikinci kez alan tek okul olma başarısı göstermiştir.

            Proje, Fevzi Çakmak Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Ünsal SAPER koordinatörlüğünde Norveç,İspanya,Polonya,ve Yunanistan’daki proje ortağı okulların katılımıyla projenin sanal sınıfı Twinspace ‘de gerçekleştirilmiştir.Proje,öğrencilerin farklı okul müfredatlarında aldıkları becerileri pekiştirmeyi ve öğrencilerin potansiyellerini açığa çıkartmayı hedeflemiştir.Ayrıca öğrencilerin kendi kültürlerine yönelik bilgi düzeylerini geliştirmeyi ve diğer ülkelere ve kültürlere yönelik farkındalığı  arttırma,bilişim becerilerini geliştirme ve İngilizceyi yaşayarak öğrenme fırsatı sunmuştur.

            Proje faaliyetleri Kafe Avrupa, Kafe Tarih,Kafe Edebiyat, Kafe Dil,Kafe Matematik ve Kafe Sanat olmak üzere 6 farklı sanal kafe üzerinden ulusal ve uluslararası proje takımları tarafından üst düzey işbirliği ve iletişim esas alınarak yürütülmüştür.Çeşitli web 2.0 araçları kullanılarak dil,tarih,edebiyat,matematik ve sanat gibi alanlarda pek çok işbirliğine dayalı somut ürün ortaya çıkarılmıştır.

            Proje daha önce ülkemizde ilk kez düzenlenen  eTwinning  Projesi Fatih EBA  Projesi Entegrasyonu  Ödüllerinde  Türkiye birincisi olmuştur. Ayrıca Yunanistan’da düzenlenen  11.Ulusal eTwinning Ödülleri  yarışmasında da 13- 15 Yaş kategorisinde en iyi proje seçilmiştir.

 

11-05-201711-05-2017

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.