TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DAHA TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN SIFIRDAN BAŞLIYORUZ

Sıfır Atık Tokat Projesi farkındalık toplantısı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde israfın önlenmesi, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesi amacıyla hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi kapsamında ilimizde de pek çok faaliyet düzenledi.
DAHA TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN SIFIRDAN BAŞLIYORUZ

Alparslan İlkokulunda gerçekleştirilen farkındalık eğitimi programına Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu, Müdürümüz Sayın Murat Küçükali, Şube Müdürümüz Sayın İlhan Yayar, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Program, Sıfır Atık Projesi ile ilgili bilgilendirme videolarının izlenmesiyle başladı.

Ardından Şube Müdürümüz Sayın İlhan Yayar, proje hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali, Sıfır Atık Projesi kapsamında öğrencilerimize görevlerini hatırlattı.

ŞEHRİMİZ EVİMİZDİR

Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu da proje kapsamında Tokat Belediyesi tarafından yapılan faaliyetler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Eroğlu öğrencilerimize şehrimizin evimizden bir farkı olmadığını hatırlattı.

Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu ayrıca öğrencilerimize ilimizde yapılacak olan 'akıllı temiz okulların' da müjdesini verdi.

Programda öğrencilerimize Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevli Çevre Mühendisi Sayın Serap Seçkin İlter tarafından Sıfır Atık Farkındalık Eğitimleri verildi.

Programın sonunda Başkanımız ve Müdürümüz öğrencilerimize hediyelerini takdim etti.

13-01-202213-01-202213-01-2022

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.