TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOĞAL MATEMATİK MERKEZİNDE MATEMATİK ÇOK DAHA EĞLENCELİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Matematik Seferberliği, matematik dersini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak, hem öğrenimini kolaylaştırmak hem de öğrencilere bu dersi küçük yaştan itibaren sevdirmek amacıyla, 2022 yılında hayata geçirildi.
DOĞAL MATEMATİK MERKEZİNDE MATEMATİK ÇOK DAHA EĞLENCELİ

2022-2023 eğitim-öğretim yılı başlangıcında, yerel ve özgün bir proje olarak "Matematik Her Yerde'' projesi, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizde yürütülüyor.

Proje kapsamında; 4 atölyeden oluşan Doğal Matematik Merkezinde, ilkokul matematik dersinin tüm kazanımları, 46 materyal ile oyunlaştırılıyor.

Gümenek İlkokulu bahçesine kurulan hobi bahçelerini de içerisinde barındıran merkezimizde ilkokul öğrencimiz matematiği günlük hayata uyarlayarak ve oyunlaştırarak öğreniyor.

Öğrencilerimize alanında uzman öğretmenlerimiz eşlik ediyor. Öğrencilerimiz sabah ve öğle grupları olmak üzere gruplar halinde merkezimizi ziyaret ederek matematiğin eğlenceli dünyasını keşfediyor.

Doğal matematik merkezimiz yaz tatilinde de öğrencilerimizi ağırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda öğrencilerimiz, kademelerine göre düzenlenen matematik yaz kampında çeşitli etkinliklere katılarak eğlenerek öğrenmenin tadına varıyor.

27-07-202327-07-202327-07-2023

Yeşilırmak Mah. Mehmet Şahin Bulvarı No38 TOKAT - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.