TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLİLERİMİZ İÇİN TÜRKİYE'DE BİR İLK

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer eğitim yatırımları kapsamında Türkiye'de bir ilk olacak Özel Eğitim Kampüsü inşaat alanında incelemelerde bulundu.
ENGELLİLERİMİZ İÇİN TÜRKİYE'DE BİR İLK

Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, Gezirlik mevkii Yeşilova Mahallesinde yapımı devam eden Özel Eğitim Kompleks Kampüs binalarının inşaatını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. 

 Alanda yapımı devam eden 8 derslikli anaokulu, 12 derslikli uygulama okulu ve 12 derslikli meslek okulu olmak üzere 3 bina inşaatında incelemelerde bulunan Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer; "Burada inşa edilen kampüs Türkiye'ye örnek olacak. Bu çalışma müthiş kıymetli bir çalışma. Engeli ne olursa olsun anaokulunda liseye kadar orta, ağır ve hafif engelli her öğrenci burada eğitim alacak. Tokat'a eğitimle ilgili ciddi yatırımlar yaptık. Yatırımı devam eden okullar içerisinde en hayırlısı bu okul. Türkiye'de içerisinde bu kadar eğitim yuvası barındıran tek kampüs burası. Bir çocuk için devletimiz her hizmeti seferber ediyor" dedi. 

 Eğitim yatırımları kapsamında Tokat merkeze; 1 özel eğitim anaokulu, 1 özel eğitim ilkokulu, 1 özel eğitim ortaokulu, 1 özel eğitim iş okulu (meslek lisesi) ile Erbaa'ya; 1 özel eğitim uygulama okulu kazandırılacak. 

 İncelemelere Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali ve ilgililer katıldı.

10-06-202110-06-202110-06-202110-06-202110-06-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.