TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Etkileşimli Tahta İhtiyacı

Etkileşimli Tahta planlanmasına esas teşkil edecek Etkileşimli Tahta ihtiyacı bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda, okullarımızın mebbis şifreleri ile https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?ID=285 adresi üzerinden erişebilecekleri formu aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda 25.08.2016 - 05.09.2016 tarihleri arasında doldurmaları gerekmektedir.
Fatih Projesi Etkileşimli Tahta İhtiyacı

Fatih Projesi Etkileşimli Tahta İhtiyacı

Etkileşimli Tahta kurulumu planlanmasına esas teşkil edecek Etkileşimli Tahta ihtiyacı bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda, okullarımızın mebbis şifreleri ile https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?ID=285 adresi üzerinden erişebilecekleri formu aşağıda belirtilen açıklamalar doğrultusunda 25.08.2016 - 05.09.2016 tarihleri arasında doldurmaları gerekmektedir.

 

 

AÇIKLAMA

FATİH PROJESİ KAPSAMINDA AŞAĞIDAKİ OKULLARIMIZA ETKİLEŞİMLİ TAHTA KURULUMLARI PLANLANMAKTADIR.

•Etkileşimli Tahta kurulumu yapılmamış olan tüm Genel Müdürlüklerimize bağlı okullarımız (Anaokullar, İlkokullar, Ortaokullar, Ortaöğretim Kurumları) 

•Faz1, Faz2 I.  ve II. Kısımda kurulumları tamamlanan ancak sınıflarında eksik Etkileşimli Tahta olan tüm Genel Müdürlüklerimize bağlı okullarımız 

•Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okullarımız (Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta kurulumu yapılmamış okullar) 

•Zenginleştirilmiş Kütüphaneler (Fatih projesi Kapsamında ET kurulumu yapılmayan Z- Kütüphaneler)

•Halk Eğitim Merkezleri (HEM) ile Mesleki Eğitim Merkezleri (MEM) 

BU KAPSAMDA;

•Okullarımız Veri Giriş Modülüne https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?ID=285 bağlantısı üzerinden MEBBİS şifreleri ile giriş yapıp etkileşimli tahta ihtiyaçlarını form üzerinden  gireceklerdir. 

•Veri girişleri yapılırken Etkileşimli Tahta Keşif yönergesinde belirtilen alanlar dikkate alınacak bu alanların dışında kesinlikle kurulum yapılmayacaktır.

•Form, 25.08.2016-05.09.2016 tarihleri arasında veri girişi için açık hale getirilecek olup süre bitiminde otomatik olarak kapanacaktır.  

•Okullarımız bilgilerini doğru ( ekte gönderilen Etkileşimli Tahta Yönergesine uygun olarak Etkileşimli Tahta sayılarını yazmaları), eksiksiz ve zamanında girmeleri Etkileşimli Tahta keşif, sevk ve kurulumlarının sorunsuz şekilde yapılabilmesi ve okullarımızın mağduriyet yaşamaması için son derece önem arz etmektedir. 

•Konu ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde gerekli önlemleri alıp, gerek duyuru, gerekse yardım noktasında okullarımızla sürekli irtibat halinde olunması okulların sürece dahil olmalarını sağlayacaktır. 

•Birleştirilmiş sınıflı okullarımız binanın tüm dersliklerini değil sadece faal olarak kullanılan dersliklere ihtiyaç belirteceklerdir. 

VERİ GİRİŞİ YAPILIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1-Mükerrer giriş olmaması için, aynı binayı kullanan okullarımızdan sadece bina sahibi okul binanın tüm ihtiyacını forma işleyecektir. Bu durum müstakil olmayan Anaokulları içinde geçerlidir.

2-Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okullarımızda var olan ve Fatih Projesi kapsamı dışında kurulumları yapılan “Akıllı Tahtalar” okullara ait olduğu için  Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta (ET)  kurulumları yapıldıktan sonra kullanımları ile ilgili tüm iş ve işlemler okul/il yöneticilerine ait olacaktır. 

3-Daha önce bildirilen ihtiyaçlar dikkate alınmayacaktır.

4-Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) (cbs.eba.gov.tr) üzerindeki bilgiler de kontrol edilerek güncel olması sağlanacaktır.

 

Etkileşimli tahta keşif yönergesini indirmek için tıklayınız.

 

 

Bilgi için;

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Fatih Projesi Koordinatörlüğü

2141017 – 424 -423 - 427

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.