TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"HEDEFİMİZ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BÜNYESİNDE 6 ARAMA KURTARMA EKİBİ OLUŞTURMAK"

Valimiz Sayın Numan Hatipoğlu, Bakanlığımızca kurulan afet ve acil durumlarda görev alacak gönüllü öğretmenlerimizden oluşan AKUB ekiplerinin tatbikatına katıldı.


Vali Numan Hatipoğlu, 6 Şubat'ta yaşanan ve 11 ili etkileyen depremin ardından Tokat'ta depreme karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.   Milli Eğitim Bakanlığı tarafından afet ve acil durumlarda görev alacak Arama ve Kurtarma Birimi (AKUB) ekiplerinin tatbikatına katılan Vali Numan Hatipoğlu, gönüllü öğretmenlerden oluşan ekibe teşekkür etti.   6 Şubat depreminin sonrasında Tokat olarak alınması gereken tedbirlerle ilgili çeşitli çalışmaların devam ettiğini kaydeden Vali Hatipoğlu, bunlardan birisinin de kurumların kapasiteleri içerisinde arama kurtarma ekiplerinin oluşturulması olduğunu ifade etti. Bu kapsamda gönüllü öğretmenlerle başlayan ve AFAD ile koordineli olarak çalışan ekibin tatbikatını takip ettiğini belirten Vali Hatipoğlu, "Hedefimiz sadece  Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 6 arama kurtarma ekibi oluşturmak. Bunun dışında yine özel idaremizin, belediyelerimiz ve üniversitemiz gibi kurumların da arama kurtarma faaliyetleriyle ilgili olarak AFAD tarafından  sertifikalanmış birimlerinin oluşturulması gibi öncelikli hedefimiz var.  Sadece depremin bir ilimizi, bir yöremizi etkilemediğini 6 Şubat'taki bu büyük deprem bize gösterdi. Bununla ilgili olarak orada yapmış olduğumuz çalışmalarda edindiğimiz tecrübeleri ve olası ihtiyaçları ortaya koymaya çalışıyoruz. Önümüzdeki süreç içerisinde de bununla ilgili çalışmalarımız devam edecek." diye konuştu.
AFAD Eğitim Alanında gerçekleştirilen tatbikata Vali Numan Hatipoğlu'nun yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Özdemir, AFAD İl Müdürü Süleyman Yiğit ve gönüllü AKUB ekibi katıldı.
16-08-202316-08-202316-08-202316-08-202316-08-202316-08-2023

Yeşilırmak Mah. Mehmet Şahin Bulvarı No 38 TOKAT - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.