TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HİÇ SÖNMEYEN MEŞALELERİMİZ; GAZİLERİMİZ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Özdemir, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Gaziler Günü Programına katıldı.
HİÇ SÖNMEYEN MEŞALELERİMİZ; GAZİLERİMİZ

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, tiyatro gösterileri sergilendi, Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu.

Programa katılan gazilerimiz, öğrencilerimize hitap etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Özdemir, programa katılan gazilerimize günün anısına hediye takdiminde bulundu.

Müdürümüz programda yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Bu memleketin gazileri hiç bitmedi hep varlardı. Bundan önce Kurtuluş Savaşı'nda varlardı. Çanakkale'de varlardı, Malazgirt' te, Niğbolu'da, Mohaç' ta varlardı. Uhut'ta Hendek'te varlardı. Onlar her yerde vardı. Çok zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Gerçekten etrafımıza bir bakalım doğuya bakın, batıya bakın, kuzeye bakın, güneye bakın nereye bakarsanız bakın bu coğrafyada güçlü olmamız gerekiyor. Ayakta durmamız gerekiyor çünkü bir ifade ile İslam'ın son kalesi Anadolu'da birlikte yaşıyoruz. Bu toprakları yurt kılmak için çok bedeller ödendi. Anadolu'yu yurt tutmak için de bedel ödemeye devam ediyoruz. Yapmamız gereken şey şu çocuklar, sevgili gençler çok iyi yetişmemiz, zamanı çok iyi okumamız ve geleceğe çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. Biz size çok güveniyoruz sizinle birlikte ülkemizi çok daha iyi yerlere geleceğine yürekten inanıyoruz. Okunan şiirler, arkadaşlarınızın sergilediği oyun o duyguyu yansıtmaları bunun çok güzel bir ifadesiydi. Bu anlamda ben sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum ve onları yetiştiren öğretmenlerimize okul yönetimimize çok teşekkür ediyorum. O kadar güzel bir gelecek görüyoruz ki sizde inşallah gazilerimiz de bununla gurur duyacaklar onların emanetlerine hep beraber sahip çıkmış olacağız bu şekilde. Programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Gazilerimize milletimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Onlar en büyük fedakarlığı yapmışlar daha ne yapsınlar bu vatanı yine vatan olarak kullanabilmemiz barış içinde huzur içinde yaşayabilmemiz için bedenlerinin belki bir bölümünü kaybetmişler. Allah onlardan razı olsun. Bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimizi eğer vefat etmişlerse Allah rahmet etsin. Hayatta olanlara da sağlık huzur ve mutluluk diliyor, programımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bir diğer dileğim de inşallah bu eğitim öğretim yılı hepiniz için, hepimiz için, ülkemiz için güzel bir yıl olur, başarılarla dolu bir yıl olur. Hepinize başarılar diliyorum."

20-09-202320-09-202320-09-202320-09-202320-09-202320-09-202320-09-202320-09-202320-09-2023

Yeşilırmak Mah. Mehmet Şahin Bulvarı No38 TOKAT - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.