TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için toplumsal farkındalığın oluşturulması amacıyla, Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Yaşamın her alanında kimseye muhtaç olmadan, başarılı ve mutlu bir şekilde yer almak engelli bireylerin en tabii hakkıdır.
Engelli kardeşlerimizin hayata sıkı sıkı tutunabilmek için yetenek ve becerilerini ortaya çıkarma fırsatı bulabilmeleri çok önemli.
Dünyada her türlü fiziksel engeline rağmen ruhuna engel koymadan hayatına birçok başarı öyküsü sığdıran nice güzel insanlar var. Bu örnekler bize günlük hayatımızda unuttuğumuz, insanın irade ve azminin nelere kadir olduğu gerçeğini hatırlatıyor.
Engelli bireyler küçük yaşlardan itibaren ilgi ve yeteneklerine göre eğitim alma fırsatı bulduklarında yaşam onlar için kolaylaşacaktır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 'Her çocuk biriciktir, değerlidir."düşüncesinden yola çıkıyoruz. Öğrencilerimizin kendi kendilerine yeterli bir duruma gelmeleri için temel yaşam becerilerini geliştirmelerini sağlayabilecek eğitimi almaları adına en erken yaşta eğitim sistemimize dâhil etmenin önemine inanıyoruz.
"Sevgiye engel yok" diyerek engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret göstermek,  onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir.
Hayatın her alanında spordan sanata, teknolojiden iş dünyasına varıncaya kadar topluma örnek olacak işlere imza atacak özel çocuklarımız bizlerin yarınlara olan inancını daha da perçinliyor. Bu çocuklarımız gelecekte göğsümüzü kabartacak başarılara imza atacaklar.

Tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı  bir ömür diliyorum.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.