TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞI'MIZ TÜM OKULLARIMIZDA TÖRENLE OKUNDU

Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk'un çağrısıyla 81 ilde tüm okullardamızda aynı anda İstiklal Marşı'mız okundu.
İSTİKLAL MARŞI'MIZ TÜM OKULLARIMIZDA TÖRENLE OKUNDU

Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulunda yapılan törende İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali hazır bulunurken, öğrenciler törene TRT EBA üzerinden katıldı.

Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk'un attığı twittle duyurduğu İstiklal Marşı ve Bayrak Töreni, 81 ilde gerçekleştirildi. Okul idarecileri okul bahçelerinde, öğrenciler evlerinde Saat 10.00'da 'tek nefes' oldu ve İstiklal Marşı'mızı okudu.

Öğrenciler ve aileleri, öğretmenlerinin davetiyle TRT EBA kanallarındaki İstiklal Marşı törenine evlerinden katılım sağladı. Okulların yakınında ikamet eden aileler ise koşullarının uygun olması hâlinde evlerinin pencere ve balkonlarından törene eşlik edebildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali törende yaptığı açıklamada; "Malumunuz bu yıl İstiklal Marşı yılı olarak ilan edildi. Salgınla beraber okullarımızda yüz yüze eğitime ara verildi. Uzun zamandır da okullarımızda İstiklal Marşı okunmuyordu. Bakanlığımızın almış olduğu karar gereği bugün tüm ülkemizde, tüm okullarda aynı saatte İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşının anlam ve önemine de uygun bir uygulama oldu. Hem de bu yılın İstiklal Marşı yılı olması sebebiyle de güzel bir çalışma oldu. Katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Okullardaki İstiklal Marşı törenlerine ise sadece okul yöneticileri ve hâlihazırda görevli personel katıldı.

11-01-202111-01-202111-01-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.