TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMDE ANİMASYON VE ÇİZGİ FİLM ALANINDA YENİ AÇILIM

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı televizyon, görsel sanatlar ve animasyon alanlarında mesleki ve teknik eğitimde yeni açılım yapmak üzere bir araya geldiler.
MESLEKİ EĞİTİMDE ANİMASYON VE ÇİZGİ FİLM ALANINDA YENİ AÇILIM

MEB'de yapılan toplantıya MEB Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz, her iki bakanlık yetkilileri ve sektör temsilcileri katıldı.   Toplantıda sektörün insan kaynağı ihtiyacı ayrıntılı olarak ele alındı. Sektörün üretim kapasitesini artırmak için eğitimde atılabilecek adımların değerlendirildiği toplantıda İstanbul ve Ankara'da belirlenecek okullarda pilot proje gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Proje kapsamında her iki ildeki okullar için müfredat yeniden oluşturulacak, sektördeki uzmanlar derslere girecek ve öğrenciler sektörler işletmelerinde gerçek ortamlarda beceri eğitimi alacaklar. Ayrıca okullardaki öğretmenlerin işbaşı ve mesleki gelişim eğitimleri de sektörler tarafından sağlanacak.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.