TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER İLİMİZDE BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU

Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer'e Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, Rektörümüz Prof Dr. Bünyamin Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali eşlik ettiler.
MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN MAHMUT ÖZER İLİMİZDE BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU

Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer ilk olarak Tokat Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret etti. Bakan Yardımcımız, burada bilim ve sanat atölyelerini gezerek öğrencilerimizle sohbet etti. Tokat Bilim ve Sanat Merkezi Müzik Atölyesi öğretmen ve öğrencileri, Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer'e birbirinden güzel eserlerle hazırladıkları mini bir konser verdi. Resim atölyesi öğrencilerimiz, konuklarına kendi yaptıkları resimlerden hediye ettiler.

"Bilim Merkezlerini Tüm Öğrencilerin Hizmetine Açacağız"

"Bilim Merkezlerimiz Patent ve Fikrî Mülkiyetin Merkezi Olacak"

Tokat Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) faaliyetleri ile ilgili konuşan Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer;" Bilim merkezlerini tüm öğrencilerin hizmetine açacağız. Tüm öğrencilerimizin buralardan faydalanmasını istiyoruz. Bilim merkezlerimiz patent ve fikri mülkiyetin merkezi olacak" dedi.

"PTT İle Öğrencilere Kitap Dağıtımı Türkiye Ye Örnek Çok Değerli Bir Çalışma"

Ardından Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, beraberindekilerle birlikte okullar Kampüsünde bulunan Z-Kütüphaneyi ziyaret etti. Z-Kütüphane çalışmaları hakkında koordinatör öğretmenlerden bilgi alan Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer; "Özellikle salgın döneminde PTT ile yapılan iş birliğini çok önemli ve kıymetli buluyorum. Bu yolla hiçbir öğrencimiz ve hiçbir vatandaşımız kitap okuma zevkinden mahrum kalmamış oluyor. Salgın döneminde PTT ile öğrencilere kitap dağıtımı Türkiye ye örnek çok değerli bir çalışma. Bu projenin salgın bittiğinde de devam etmesi gerektiğini düşünüyorum ve bu projede emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum" dedi.

"Mesleki Eğitimin EBA İçeriklerinin Burada Çekiliyor Olmasından Gurur Duydum"

Daha sonra Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer Zübeyde Hanım MTAL'de faaliyet gösteren Eğitim 'Tokat Web TV' Stüdyosu ile' MEM Dijital ve Matbaa'sını ziyaret ederek matbaa çalışmalarını ve canlı ders çekimini izledi.

Tokat'ta bulunan Eğitim Tokat Web TV Stüdyosunun üst düzey bir stüdyo olduğunu belirten Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer; " Bu stüdyo standartları üzerinde ve profesyonel bir stüdyo. Burada yapılan işler de pek çok ilden ileri ve üst düzey işler.  Ayrıca oluşturulan Dijital Ders İçerikleri Kütüphanesi de öğrencilerimize ayrı bir katkı sağlıyor. Zaten Tokat bu anlamda Türkiye'nin örnek illerinden biri olmayı başardı. Stüdyoda kullanılan pek çok teknolojinin üst düzey olduğunu da vurgulamak isterim. Mesleki Eğitimin EBA içeriklerinin burada çekiliyor olmasından da büyük gurur duydum. Yine burada emek veren tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

"Bölgenin En Modern Ve Kapsamlı Matbaası Tokat'ta Kuruldu"

MEM Dijital Matbaasını da ziyaret eden Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, matbaa işleyişi hakkında öğrencilerden ve öğretmenlerden bilgiler alarak matbaa ürünlerini ve makineleri inceledi.

Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer; "Bölgenin en modern ve kapsamlı matbaası Tokat'ta kuruldu. Buradan tüm okullarımıza ve bölge halkına kaliteli hizmetler sunacağız. Meslek liselerimiz her alanda en iyisini gerçekleştiriyor." dedi.

"Yeşilırmak MTAL Bölgenin Bilişim Alanındaki En Yetkin Okulu Olacak"

Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer Yeşilırmak MTAL'yi ziyaret ederek Bilişim Teknolojileri Alanı tarafından geliştirilen öğretmen ve öğrencilerin aynı sanal ortamda buluşup etkileşimli olarak ders işlemelerini sağlayan VR Atölye uygulamasında incelemelerde bulundu. Yeşilırmak MTAL Dijital Oyun Geliştirme ve Animasyon örneklerini izleyen Bakan Yardımcımız, eğitim çekimleri, animasyon çalışmaları, yapay zekâ çalışmaları, dijital oyun geliştirme çalışmalarının yapıldığı Sanal Prodüksiyon Stüdyosunu da ziyaret etti.

Stüdyo ziyaretinde öğretmenlerden bilgi alan Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer; "Özellikle salgın döneminde teknolojiyi en üst seviyede kullanarak öğrencilerimizi desteklemek için yapılan bu çalışma takdire şayandır. Burada gerçekten çok büyük emek ve özveri var. Üç boyutlu ortamda öğrencileri derse dâhil etmek onların da derse olan ilgilisini canlı tutacaktır. Bu okulumuzu bölgenin bilişim alanındaki en yetkin okulu yapacağız. Ben bu güzel çalışmada emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum" dedi.

"Meslek Liselerimiz Üretim Merkezi Olacak"

Ayrıca Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sn. Mahmut Özer, beraberindeki heyet, Tokat MTAL atölyelerini ve ARGE Merkezi Laboratuvarlarını gezerek incelemelerde bulundu.

Tokat MTAL mobilya atölyesi, elektrik elektronik teknoloji alanı ziyaret eden Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer; "Tokat MTAL artık bir Türkiye markası oldu. Burada yapılan her çalışmanın ülkemize örnek olması gerekiyor.  Meslek liselerimiz üretim merkezi olacak. Meslek liselerimizde proje ofisleri oluşturacağız. Fikri olan, projesi olan herkes gelip buralardan faydalanacak. Bu okulumuzda uygulanan 'Mevlana Ne Olursan Ol Bize Gel' Projesinin tüm Meslek Liselerimizde uygulanacak bir proje." diye konuştu.

"Tokat Taşlarıyla Marka Şehir Olacak"

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü Yarı Değerli Taş İşleme ve Kuyum Atölyesi'ni de ziyaret etti.

Burada da yetkililerden bilgiler alan Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer Usta öğreticilerle ve kursiyerlerle sohbet etti.

Tokat'ın yarı değerli taşlar konusunda çok zengin bir il olduğunun altını çizen Özer; "Tokat her konuda olduğu gibi bu konuda da çok zengin bir il. Buradan çıkan ve işlenen taşlar sadece buraya özgü. Ayrıca bu atölyede bu taşları işleyen çok sayıda hanımefendi var. Bu atölye ayrıca şehrin ekonomisine de büyük katkılar sağlıyor ve hanımefendilere istihdam oluşturuyor. Yapılan çalışmaları çok değerli buluyorum. Tokat taşlarıyla Marka şehir olacak. Yapılan çalışmalar hem ekonomiye hem de Tokat'ın tanıtımına büyük katkı sağlayacak. Burada yapılan işler, elde edilen ürünler çok kıymetli. Ben bu el emeği göz nuru ürünleri ortaya çıkaran tüm hanımları ve Usta öğreticilerimizi yürekten tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

 "Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Tarım Lisesi) Tokat'ın ve Bölgenin Kaderine Etki Edecek"

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, okulda incelemelerde bulunarak Tokat'ın bir tarım memleketi olduğunu Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ilimizin ve bölgenin kaderine etki edeceğini ve Tokat için bir marka değeri olacağını vurguladı.

"Ülkemizin En İhtiyacı Olduğu Anda Meslek Liselerimiz Hızla Üretime Geçti"

Tokat Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ziyaretlerine devam eden Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, dezenfektan, sıvı sabun, çamaşır suyu gibi temizlik maddelerinin üretildiği Kimya Teknolojisi Üretim Atölyelerini ziyaret etti.

Atölyeleri inceleyen ve üretilen ürünler hakkında bilgiler alan Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer; "Okulumuzdaki atölyeler çok modern ve eksiksiz durumda. Salgın ile mücadelede ülkemizin en ihtiyacı olduğu anda ve ihtiyaç duyulan her alanda meslek liselerimiz imdada yetişti. Meslek Liseleri memleketimizin yüz akı ve göz bebeği oldu" dedi.

09-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.