TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIIZ SAYIN MAHMUT ÖZER TOKAT'TA ZİYARETLERDE BULUNDU

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer bir dizi ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak üzere ilimizi ziyaret etti.
MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIIZ SAYIN MAHMUT ÖZER TOKAT'TA ZİYARETLERDE BULUNDU

Ziyaretlerine Türkiye'nin ilk özel eğitim kampüsü ile başlayan Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer, devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek, kampüsün yapımı hakkında yetkililerden bilgi aldı.

TÜRKİYE'NİN ÖZEL EĞİTİMDEKİ İLK ÖZEL EĞİTİM KAMPÜSÜ TOKAT'TA

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer, Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Milletvekilimiz Sayın Mustafa Arslan, Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu. Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçüakli ve Ak Parti Tokat İl Başkanı Sayın Cüneyt Aldemir Türkiye'nin ilk Özel Eğitim Kampüsünü inceledi.

Engellilerimiz ve ailelerinin eğitim hayatını kolaylaştırmak için yapılan özel eğitim kampüsünde; 1 Özel Eğitim Anaokulu, 1 Özel Eğitim İlkokulu, 1 Özel Eğitim Ortaokulu, 1 Özel Eğitim İş Okulu (Meslek Lisesi) ve aileler için etkinlik alanları bulunuyor.

Özel Eğitim Kampüsünün Türkiye'de bir ilk olduğunu ifade eden Bakanımız Sn. Mahmut Özer; " Özel eğitim kampüsü Tokat'a yakışır bir hizmet olmuş. Tokat'taki bu kampüs tüm Türkiye'ye örnek olacak, Tüm illerimizde uygulanacak. "dedi.

TOKAT'TA BASKETBOL, VOLEYBOL VE TENİS SAHASI OLMAYAN OKUL KALMAYACAK

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer, IMKB Sosyal Bilimler Lisesi okul bahçesine yapılan voleybol ve basketbol sahasında incelemelerde bulundular.

"Tokat'ta Basketbol, Voleybol Sahası Kalmayacak" projesi kapsamında yapılan sahaları inceleyen Bakanımız Sn. Mahmut Özer; "Sporun tabana yayılması açısından bu projeyi çok önemsiyorum. Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sportif faaliyetlerinin de önemli olduğunu düşünüyorum. Tüm okullarımıza yapılan sahalar ile öğrencilerimiz zihinsel ve fiziksel olarak zinde olacak."

İlimizde 100 okulumuza basketbol, voleybol ve tenis sahası yapımı tamamlandı. Tüm okullarımıza saha yapımı için çalışmalar devam ediyor.

TÜRKİYE'NİN İLK BAĞIMSIZ BEBEK VE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ TOKAT'TA

Türkiye'nin ilk bağımsız bebek ve çocuk kütüphanesini ziyaret eden Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığımız ile Kültür ve Turizm Bakanlığımızın birlikte kurup işlettiği kütüphanede incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer; "Türkiye'nin ilk bağımsız bebek ve çocuk kütüphanesi Tokat'ta. Bu kütüphane 0-6 yaş çocukların gelişimi için çok önemli ve değerli. Müstakil bebek ve çocuk kütüphaneleri tüm Türkiye'de yaygınlaşacak. Tokat da bu açıdan pilot il olma konumunda." Dedi.

Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer, Merkez Bölgesel Kütüphanede incelemelerde bulunarak Kitap Tokat projesi kapsamında yürütülen çalışmalar ve kütüphaneler hakkında da bilgi aldı.

Burada özel eğitim öğrencilerimiz için materyal geliştiren öğretmenlerimiz, hazırladıkları materyalleri Sayın Bakanımıza sundular.

Ardından Milli Eğitim Bakanımız beraberindeki heyet Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) kampüsü içinde yapılması planlanan spor lisesi proje alanını inceledi.

Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer daha sonra Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Bünyamin Şahin'i, Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu'nu ve Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı'yı makamlarında ziyaret etti.

Ziyarette Valilik Şeref Defterini imzalayan Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer'e Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı; 2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda Eğitim Tokat kapsamında yürütülen projelerle ilgili bilgi verdi ve Tokat'ımızın yarı değerli taşına minyatür işlenen tabloyu hediye etti.

EVLİYA ÇELEBİ MTAL OSMAN PAŞA KONAĞI BUTİK UYGULAMA OTELİ SEKTÖRÜN NİTELİKLİ ELEMAN İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer, Evliya Çelebi MTAL Osman Paşa Konağı Butik Uygulama Otelini ziyaret ettiler.

Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer; "Turizm Uygulama Oteli, olarak yetiştirilecek nitelikli elemanlarla turizm sektörünün eleman ihtiyacını karşılayacak, Tokat'ta turizm sektörünün gelişmesine de katkı sağlayacaktır." dedi.

08-01-202208-01-202208-01-202208-01-202208-01-202208-01-202208-01-202208-01-202208-01-2022

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.