TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ BİLGİSAYARLI MUHASEBEYİ MALİ MÜŞAVİRLERDEN ÖĞRENECEK

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Tokat Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ortaklığıyla kurulan Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Salonu'nda ilk öğrencilere ders verilmeye başlandı.
ÖĞRENCİLERİMİZ BİLGİSAYARLI MUHASEBEYİ MALİ MÜŞAVİRLERDEN ÖĞRENECEK

Tokat Yeşilırmak Mesleki ve Anadolu Lisesi  ve SMMMO  birliği ile yürütülen "Geleceğim İçin Mesleğim" Projesi kapsamında SMMMO`da faaliyet gösterecek olan Bilgisayarlı Muhasebe Eğitim Salonunun açılışı ve protokol imza töreni gerçekleştirildi.

"MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK BU ÇALIŞMAYI ÇOK KIYMETLİ BULUYORUZ"

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Özdemir; "Bugün önemli bir işbirliği protokolünün imzası için bir aradayız. Biz, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu çalışmayı çok kıymetli buluyoruz. Çünkü ülkemizde mesleki eğitim son derece hayati, son derece kritik bir alan. Malumunuz ülkemizde yirmi milyona yakın öğrencimiz var. Bu bizim için çok stratejik bir güç. Bir ülkenin sahip olabileceği en önemli güç. Bu gücü eğer doğru yönlendirirsek, doğru yetiştirirsek iyi hazırlarsak gerçekten çok öne geçeceğiz. Biz de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızın en iyi şekilde geleceğe hazırlanması noktasında bakanlığımızın politikaları çerçevesinde üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Gayret ediyoruz. Türkiye'de mesleki eğitim bir süreçten geçti. Hepiniz hikayesini biliyorsunuz. Tekrara gerek. Bakanlığımızın son birkaç yıldır yapmış olduğu etkin çalışmalarla mesleki eğitim yeniden Türkiye'nin gündemine sokuldu. Özellikle sektörün devreye girmesi, sektörle iş birliklerinin güçlendirilmesiyle birlikte özellikle tematik meslek liselerinin açılması da mesleki eğitimde büyük bir fark yarattı. Sektörle yapılan bugünkü iş birliği protokolüne benzeyen birçok çalışmayla birlikte meslek liselerimizin yeniden başarılı öğrencilerimizin tercih ettiği okullar haline gelme eğiliminde olduğunu memnuniyetle izliyoruz. Özellikle muhasebe, finansman alanından yola çıkılarak oluşturulmuş olan bu proje çok kıymetli. Çocuklarımızın iş ortamında bir odanın bünyesinde oluşturulmuş bir sınıfta eğitim alıyor olması, alacak olması da onlar açısından ayrıca mesleki gelişim bakımından kıymetli. Ben bu çalışmada emeği geçen, katkı sağlayan bu çalışmayı, bu projeyi üreten ve bu aşamaya getiren bütün herkese Milli Eğitim Müdürlüğü adına, çocuklarımız adına şükranlarımı sunuyorum. Projemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum ve katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Müdürlüğümüz, Tokat Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ve Yeşilırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz arasında protokol imzalandı, bilgisayarlı muhasebe sınıfı ziyaret edildi.

27-07-202327-07-202327-07-2023

Yeşilırmak Mah. Mehmet Şahin Bulvarı No 38 TOKAT - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.