TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Reşadiye Sebahat-İsmet Erdem Anadolu Lisesi Pansiyonunun Araç İhtiyacına Farklı Bir Çözüm

Yaklaşık dokuz yıldır geceleri rahatsızlanan yatılı öğrencilerimizin hastaneye nakli konusunda problem yaşanıyordu.Bu öğretim yılı Kasım ayı başından beri okulumuzdaki bu önemli sorun, iyi bir örnek iyi bir örnek olabileceğini düşündüğümüz sekilde çözüldü:
Reşadiye Sebahat-İsmet Erdem Anadolu Lisesi Pansiyonunun Araç İhtiyacına Farklı Bir Çözüm

Reşadiye Sebahat-İsmet Erdem Anadolu Lisesi 2005 yılında eğitim-öğretime başlamış olup 2006 yılından beri kız öğrenci pansiyonludur.

Yaklaşık dokuz yıldır geceleri rahatsızlaşan yatılı öğrencilerimizin hastaneye nakli konusunda problem yaşanıyordu. Bu öğretim yılı Kasım ayı başından beri okulumuzdaki bu önemli sorun, iyi bir örnek olabileceğini düşündüğümüz sekilde çözüldü:

Okul Müdürlüğümüzce, İlçe Milli Eğitim müdürlüğümüze ait hizmet aracının; hastalanan öğrencileri nöbetçi öğretmen refakatinde hastaneye götürmek amacıyla, haftanın yedi günü, akşamları saat 17.00’dan sabah saat 07.00’a kadar okulumuz pansiyon bahçesinde park etmesi, Şoförünün de okulda hazırladığımız odada kalması ve hem de okulun güvenliğiyle de ilgilenmesi hususunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze gerekli yazıyı yazdık. Kaymakamlık oluruyla görevlendirme yapıldı.

İlgili araç, gündüzleri mesai saatlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzdeki normal görevlerini yine yapıyor. Görevlendirilen şoför gündüzleri çalışmıyor. Cumartesi-Pazar çalışmalarının toplamını ise yaz tatilinde izin olarak kullanacak.

Pansiyonlu okullarımızda yaşanması muhtemel bu sorunun çözümüne iyi bir örnek ve uygulama olacağı düşüncesiyle saygı ve selamlar…  

 

                                                                                                                          Cafer İLHAN

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.