TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REŞADİYE'YE DUMANSIZ FABRİKA !

Reşadiye'ye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde 80 yataklı uygulama oteli yapılıyor. Uygulama otelinin 2022 yılında faaliyete geçmesi ve dumansız fabrika gibi faaliyetini sürdürmesi hedefleniyor.
REŞADİYE'YE DUMANSIZ FABRİKA !

Arsa teminini Reşadiye Belediyesi tarafından sağlanan uygulama otelinin projesi ve ödenek tahsisi tamamlandı.  Ayrıca Reşadiye Termal otelin üst tarafında bulunan yaklaşık 20 dönümlük arsaya yapılacak uygulama otelinde termal kaplıca suyundan da yararlanılacak.

İlçenin E5 kara yolu üzerinde olması, konaklama ve barınma için önem arz ediyor. Zınav Gölü, Kurt Gölü, yaylaları ve birçok mesire yerlerinin bulunması burayı cazibe merkezine dönüştürüyor. Okulun bünyesinde kurulacak döner sermaye ile işletilmesi planlanan uygulama otelinin, bölgece ekonomik ve turistik canlılık sağlaması amaçlanıyor.

Ayrıca, okulun bünyesinde, Elektrik ?Elektronik alanı, Makine Teknolojileri Alanı, Motorlu Araçlar Teknolojileri Alanı, Bilişim Teknolojileri Alanı, Metal Teknolojileri Alanı, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Eğitim merkezi ile bölgeye hizmet veriyor. Bunların dışında Reşadiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı da açıldı.

 

17-11-202117-11-202117-11-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.