TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SPOR TOKAT AMATÖR SPOR HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Spor Tokat Amatör Spor Haftası açılış programı gerçekleştirildi. Programa Valimiz Sn. Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanımız Sn. Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Murat Küçükali, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sn. Cemil Çağlar, protokol ve öğrencilerimiz katıldı.
SPOR TOKAT AMATÖR SPOR HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sporcularımızın kortej yürüyüşünün ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan açılış programı, halk oyunları ve sportif gösteriler ile devam etti.

Programda açılış konuşmasını yapan Tokat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sayın Sezai Işkın, ilimizde Spor Tokat projesi kapsamında yapılan faaliyet hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Cemil Çağlar açılış programında yaptığı konuşmada; "Sayın Valimizin talimatlarıyla bundan 3 yıl önce bu anlamlı projeyi başlattık. Her şey bir hayalle başlar diyerek yola çıktığımız bu proje, hayallerimiz ötesine ulaşmıştır. Spor Tokat projesi Türkiye'ye rol model olmuş bir proje haline gelmiştir. Bu projenin en önemli ayakları Milli Eğitim Müdürlüğümüz, her kademedeki okullarımız, belediyemiz ve il özel idaremizdir. Sporla dost bir nesil yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiğimiz bu projemizde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Spor Tokat ilimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun" dedi.

Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu Tokat Belediyesi olarak Spor Tokat projesine desteklerinin tam olduğunu belirterek; "Spor evrensel bir dile sahip olan önemli hususlardan birisidir. Sporun faydaları burada saymakla bitmez. Bugün baktığımız zaman Tokat'ımızda yüzlerce, binlerce sporcu yetiştiren bir şehir. Spor Tokat projesi ile binlerce, on binlerde gencimiz şehrimizin yetiştirdiği başarılı sporcular olacak. Bu proje başladığından beri atılan adımlar bugün Tokat'ta spora ve sporcuya ne kadar çok önem verildiğini bizlere bir kez daha gösteriyor. Bu projenin hayata geçirilmesinde büyük rol oynayan Valiliğimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Bizler de Tokat Belediyesi olarak sporun ve sporcunun her zaman yanındayız" şeklinde konuştu.

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı; "3 yıl önce spor alt yapısı ve kültürünün oluşturulması, Türk sporuna başarılı sporcular kazandırılması amacıyla başlatılan Spor Tokat önemli başarılar elde etti. Çocukların akademik anlamda başarılı olmaları elbette önemli ama fiziksel, zihinsel, ruhsal anlamda da güçlü olmaları lazım. Bunun en güzel yollarından biri de spor.  Çocukları, gençleri, sporu çok seviyoruz. Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Spor Tokat projemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Projede emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyor, teşekkürlerimi iletiyorum. Projemiz kapsamında bir taraftan da tesisleşmeye büyük önem verdik. Bu konuda da Tokat çok büyük mesafe kat edildi. Şu anda Tokat'ta 11 tane yüzme havuzu yapılıyor. Turhal ve Niksar'a 500 kişilik kapalı spor salonu yapılıyor. Yine Tokat'a yapılması planlanan 2 bin 500 kişilik spor salonu ihale edilecek en kısa zamanda. Ayrıca 5 tane butik spor salonu yapıyoruz. Tokat merkez ve Almus olmak üzere 2 tane güreş eğitim merkezi, 63 tane halı saha, 2 tane gençlik merkezi yapıyoruz. Ayrıca basketbol ve voleybol sahası olmayan okulumuz kalmasın diyerek tüm okullarımıza voleybol ve basketbol sahaları yapıyoruz. Şu an 50 tane voleybol ve basketbol sahası yaptık. Ayrıca spor tesislerimizin restorasyonları, tamiratları da gerçekleştiriliyor. Çocuklarımızı spora teşvik eden beden eğitimi öğretmenlerimize, antrenörlerimize, velilerimize çok teşekkür ediyorum. Diğer paydaşlarımız Gençlik ve Spor Bakanlığına ve Müdürlüğümüze, Milli Eğitim Bakanlığına ve Müdürlüğümüze, Belediyemize bu projeye verdikleri destekten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Sporu çok önemsiyorum. Sporu ve sporcuyu her zaman destekliyorum. Bu güzel projemizin öğrencilerimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından öğrencilerimiz tarafından halk oyunları gösterileri ve sportif faaliyetler sunuldu.

04-10-202104-10-202104-10-202104-10-202104-10-202104-10-202104-10-202104-10-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.