TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 15. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ BÖLGE FİNALLERİ SONUÇLANDI

TÜBİTAK 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları Samsun Bölge Finalinde; 2 Projemiz Bölge 1'incisi olarak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.  
TÜBİTAK 15. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ BÖLGE FİNALLERİ SONUÇLANDI

Ayrıca 2 Projemiz 2'ncilik ve 2 Projemiz 3'üncülük ile toplamda 6 projemiz dereceye girdi.  

TÜBİTAK 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarında;

Tokat Kuruçay Ortaokulu ve Tokat Tepeşehir Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri Abdurrahman Baygın, Alperen Şahin, Gizem Karaltı'nın fizik alanında geliştirdikleri Değişken Ağırlık Merkezli Elektrikli Araç Tasarımı projesi birincilik elde etti.

Tokat Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Beyza Akpolat'ın kimya alanında geliştirdiği Makro Kapsüllenmiş Vitamin Katkılı Dezenfektan projesi de birinciliğe layık görüldü.

Tokat Turhal Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Gülsüm Zeynep Tıkaç'ın değerler eğitimi alanında geliştirdiği Pandemi Sürecinin Eğitime Etkileri ve Uzaktan Eğitime İlişkin Öneriler projesi ikinci oldu.

Tokat Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğrencisi Zeynep Umay Boyraz'ın kimya alanında geliştirdiği Renkli Bir Dünya Mı, Dikenli Yollar Mı? Ortaokul Öğrencilerinin Bilim ve Bilim İnsanı Algıları Üzerine Bir Araştırma projesi ikincilik elde etti.

Tokat Atatürk Ortaokulu öğrencisi Elif Nur İncegöz'ün kimya alanında geliştirdiği Lavanta Yağının Kas, Eklem ve Baş Ağrılarını İyileştirici, Sakinleştirici ve Uyku Kalitesini Arttırıcı Etkisinin Araştırılması projesi üçüncü oldu.

Yarışmada, Tokat Almus Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Aysu Duru Korkmaz'ın matematik alanında geliştirdiği Fibonacci Sayıları Koordinat Sisteminde adlı proje üçüncü olmaya hak kazandı.

Başarının mimarı öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, Türkiye finallerinde başarılar diliyoruz.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.