Tübitak 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasında 3 Projemiz Ankara Finallerine Katılmaya Hak Kazandı
![Tübitak 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasında 3 Projemiz Ankara Finallerine Katılmaya Hak Kazandı](/meb_iys_dosyalar/2017_04/03152737_Ekran_AlYntYsY.jpg)
TÜBİTAK tarafından 1969 yılından bu yana düzenlenen “Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nın 48. Yılında, Samsun Bölgesi’ni oluşturan Amasya, Giresun, Kastamonu, Ordu, Samsun, Sinop ve Tokat olmak üzere toplam 7 ilden 12 farklı alandan toplam 1435 proje başvurusu yapılmıştır. İlimiz okullarından 11 proje bölge sergisine davet edilmiş olup bu 11 projeden 7 tanesi alanlarında dereceye girerek 3 proje Ankara Finaline kalmaya hak kazanmıştır. Bölgede dereceye girerek Ankara finaline seçilen projeler 08-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Türkiye Finali Yarışması’na ilimiz ve bölgemizi temsil etmek üzere katılacaktır.