TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ, EVLİYA ÇELEBİ MTAL OSMAN PAŞA KONAĞI BUTİK UYGULAMA OTELİNDE GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Vali Dr. Ozan Balcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde Tokat genelinde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi.  Önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan ve Tokat'ın turizmine büyük katkı sağlayacak Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Osman Paşa Konağı Butik Uygulama Oteli'nde gerçekleşen basın buluşmasında konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. 
VALİMİZ, EVLİYA ÇELEBİ MTAL OSMAN PAŞA KONAĞI BUTİK UYGULAMA OTELİNDE GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan ve Tokat'ın turizmine büyük katkı sağlayacak Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Osman Paşa Konağı Butik Uygulama Oteli'nde gerçekleşen ilk toplantıda Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Abdullah Taştan, Maarrif Müfettişleri Birimi Başkanı Sayın Halis Nural ve Tokat'ta görev yapan basın mensupları katıldı. 

Bir ilin gelişmesi ve ilerlemesi için yüksek uyum, işbirliği koordinasyon gerektiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, "Basın mensuplarına müteşekkirim. Güzel olan işleri destekliyorsunuz, yüreklendiriyorsunuz. Eksikleri Tokatlıya yakışırca, incelikle, zarafetle, kırmadan, dökmeden dile getiriyorsunuz. Basın mensupları bizim elimiz ayağımız, gözümüz kulağımız, sizleri çok önemsiyorum." dedi. 
Basın mensupmarının memleketin imarı ihyası, vatandaşların huzuru refahı için aşkla şevkle, yılmadan yorulmadan çalıştıklarını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, "Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için hep birlikte çalışıyoruz. Aile gibiyiz. Tokat'ın her şeyi için alın teri döken aktörleriz. Biz bunları gelecek kuşaklar için yapıyoruz. Gelecek kuşaklara şehri hazırlıyoruz. Bu bir bayrak yarışı. Biz de bayrağı bir adım öteye taşımaya çalışıyoruz. Basın mensuplarımız da şehrimizin önemli aktörlerinden. Basın mensupları sadece haber yapan kişiler olarak görmüyorum. Ayrıca yazar ve çizer dünyasının bir parçası olarak görüyorum. Gece gündüz, yağmur çamur demeden fedakarca çalışıyorsunuz. Basın mensuplarımız olarak iyi niyetle, memleket millet sevdasıyla Tokat'ımız daha iyi nasıl olur diye çalışıyorsunuz, her birinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Gününüz kutlu olsun." diye konuştu. 
Tokat'taki eğitim yatırımlarından da bahseden Valimiz; "Şubat ayı sonu itibariyle 120 okulumuz yapılacak. 60 okul bakım onarıma alınıyor. İlimizin deprem bölgesinde olması açısından bu çalışmaları önemsiyorum. En yakın mesai arkadaşlarım olan öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. ilimizde kütüphane yapımları da devam ediyor. 260 kütüphanenin yapımı tamamlandı. Bu sayı toplamda 400'e çıkacak. Tokat'ta kitap adına da önemli işler yapılıyor. Kitap Tokat Projesi kapsamında 4 büyük ödül töreni yapılıyor. Ayrıca Kitap Tokat.gov.tr adresi ile öğrenciler kitaplarını evlerine sipariş edebiliyor. Öte yandan tüm okullarımızın bahçelerine basketbol ve volaybol sahaları yapılıyor. Eğitimde sağlık hareketi kapsamında da çocuklarımızın sağlık taramaları ve tedavileri yapılıyor. Tokat için eğitimde hedefimiz 5 yılda ilk 5'te olmak. Bu doğrultuda Etüt Tokat projemiz sınava girecek öğrencilerimiz için hayata geçirildi ve çalışıyor. Tokat'a Bilim Sanat Merkezi de kazandırılacak. Türkiye'de ilk defa özel eğitim kampüsü Tokat'a yapılıyor. Her kademeden özel öğrencimiz ve aileleri buradan faydalanacak. İlk müstakil bebek ve çocuk kütüphanesi de Tokat'ta bulunuyor. Bu kütüphane 0-6 yaş çocuklarımıza hizmet veriyor. Çocuklarımızın gelişimi açısından çok önemli. Tüm okullarımıza ve tüm ilçelerimize de kütüphaneler yapılıyor. Organize sanayi bölgelerine de mesleki eğitim merkezleri yapılacak. Ayrıca Tokar OSB'ye anaokulu kazandırıldı" dedi.   Tokat'ta tamamlanan, devam eden ve planlanan devlet yatırımları ile ilgili basın mensuplarına detaylı bilgi veren Vali Dr. Ozan Balcı, günün anısına gazetecilere kitap hediye ederek fotoğraf çekindi.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.