TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YABANCI DİL OLARAK İNGİLİZCE ÖĞRETİMİ ÇALIŞTAYI VE ÖĞRETMEN ATÖLYELERİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TOGÜ Eğitim Fakültesi ve Müdürlüğümüz işbirliği ile düzenlen Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi Çalıştayı ve Öğretmen Atölyelerinin açılışı gerçekleştirildi.
YABANCI DİL OLARAK İNGİLİZCE ÖĞRETİMİ ÇALIŞTAYI VE ÖĞRETMEN ATÖLYELERİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Açılışa Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Şenocak, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Özdemir, Müdür yardımcıları, akademisyenler ve öğretmenler katıldı.

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Uğur Ada yapmış olduğu açılış konuşmasında iki gün sürecek olan çalıştay hakkında bilgiler aktardı.

Çalıştayın "Genç Öğrenenler" temasıyla yapıldığını ifade eden Ada, ülkemizde ikinci sınıfta İngilizce öğretiminin 10 yıldır devam ettiğini, bu 10 yıllık süreçte oluşan yeniliklerin çalıştay aracılığıyla ortaya çıkacağını belirtti.

Katkılarından dolayı öğretim üyeleri ve öğretmenlerimize teşekkürlerini iletti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Özdemir yapmış olduğu konuşmada ülkelerin en önemli faaliyet alanının eğitim olduğunu ve öğretmenlerin kendini geliştirmesini çok önemsediğini ifade etti.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ile işbirliklerini yaygınlaştırdıklarını söyleyen Özdemir, bu işbirliklerinin oldukça anlamlı olduğunu vurguladı. Çalıştay kapsamında ortaya konacak çözüm önerilerinin önemine değinen Özdemir, buradan çıkan sonuçların yabancı dil eğitimine ve öğrencilere yüksek katkı sağlayacağını ifade etti. İşbirliklerinden dolayı Üniversitemize teşekkürlerini iletti.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Şenocak yapmış olduğu açılış konuşmasında Eğitim Fakültesi bünyesinde alanında uzman çok iyi araştırmacıların bulunduğunu ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birçok konuda işbirliklerinin yapıldığını söyleyen Şenocak, Milli Eğitim Camiasına katkıda bulunmaya istekli olduklarını belirtti. Milli Eğitimden gelen öneriler kapsamında bilimsel araştırmalar yapıldığını da söyleyen Şenocak, işbirliklerinin artarak devam edeceğini ifade etti. Katkılarından ve katılımlarından dolayı İl Milli Eğitim Müdür ve Müdür yardımcılarına ve öğretmenlerimize teşekkürlerini sunarak konuşmasını sonlandırdı.

Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi Çalıştayı ve Öğretmen Atölyeleri 8-9 Haziran 2023 tarihleri arasında devam edecek.

08-06-202308-06-202308-06-2023

Yeşilırmak Mah. Mehmet Şahin Bulvarı No 38 TOKAT - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.