TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimiz"

Yaya önceliği konusunda toplumda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak ve yaya önceliğine verilen önemi vurgulamak amacıyla "Yaya Geçidi Kullanımı ve Yaya Öncelikli Trafik" farkındalık etkinliği düzenlendi.


Etkinliğe Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali de katıldı.

İçişleri Bakanlığınca 2019 yılının "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" olarak ilan edilmesinin ardından etkinliklerin devamı niteliğinde olan yaya güvenliğini sağlamak için 81 ilde "Yaya Geçidi Kullanımı ve Yaya Öncelikli Trafik" farkındalık etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte "Yaya Önceliğimiz Kırmızı Çizgimizdir" mottosu ile ışıksız yaya geçitlerinde bulunan şeritlerin ortadaki şeridi farkındalığı arttırmak amacıyla kırmızıya boyandı. Yurt genelinde başlatılan etkinlikle kavşak giriş ve çıkışlarıyla, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkı verilme farkındalığının oluşturulması hedeflendi.

Yaya önceliğinin önemli olduğuna işaret eden Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, "Tüm Türkiye'de olduğu gibi Tokat'ta da "Yaya Önceliğimiz Kırmızı Çizgimizdir" mottosuyla bir etkinlik düzenledik. Bilindiği gibi yaya önceliğini önemsiyoruz. Ülkemizde ölümlü, yaralamalı trafik kazası oranları İç İşleri Bakanlığımızın koordinesindeki faaliyetlerle beraber düştü. Polisimiz, jandarmamız bu konuda yoğun çalışıyor. Vatandaşlarımız da sağ olsunlar destek veriyor, yaya önceliğine dair çok dikkat ediyorlar. Yayaların haklarına çok riayet gösteriyorlar. Bu durumdan çok mutluyum. Vatandaşlarımızdan özelikle motorlu araç sürücülerinden talebimiz yayaların haklarına daha çok öncelik versinler. Bu çıtayı daha yükseğe çıkarmamız lazım. Yaya önceliğimiz kırmızı çizgimizdir. Bir insanımızın bile parmağının kanamasını istemeyiz trafik kazalarından dolayı. Bu konudaki duyarlılıklarından dolayı tüm Tokatlı hemşerilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

30-03-202130-03-202130-03-202130-03-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.