TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ DÖNEME YENİ OKULLARIMIZ İLE HAZIRIZ

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı açılış töreni, yeni binası ile eğitim hayatına başlayan Cumhuriyet İlkokulunda gerçekleştirildi.
YENİ DÖNEME YENİ OKULLARIMIZ İLE HAZIRIZ

Tokat'ta 40 okul yenilenerek 2023-2024 eğitim-öğretim faaliyetine başladı. Tokat Cumhuriyet İlkokulu da bu okullar arasında yerini alarak yeni eğitim yılında faaliyete başladı.

Cumhuriyet İlkokulunda gerçekleştirilen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı açılı programına Valimiz Sayın Numan Hatipoğlu, eşi Sayın Ayfer Hatipoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Özdemir ve protokol üyeleri katıldı.

Açılışta öğrencilerimiz yöresel halk oyunları gösterisini sundu, şiirler okundu,koro ve spor gösterileri düzenlendi. 

Törende konuşan Valimiz Sayın Numan Hatipoğlu;" Yeni binası ile eğitim öğretim dönemine başlayan okulumuzda öğrenci ve öğretmenlerimizin güzel, kazasız, sağlık ve huzur içerisinde bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini temenni ediyorum.  Ben öncelikle eğitimde en önemli unsurun sevgiyi, merhameti çocuklara, gençlere aynı zamanda vatan sevgisiyle birlikte yoğrularak vermek olduğuna inanıyorum. Eğer sevgi, merhamet ve vatan sevgisi olmazsa aslında ne kadar yanlış bir neslin yetişeceğini pek çok vesileyle öğrenmiş bulunuyoruz. Çok sevgili öğrenciler, veliler, kıymetli öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, değerli protokol mensupları, hepinizi ilköğretim haftasının bu ilk gününde sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Sevgili çocuklar, sizleri seviyoruz. Bu şekilde okulları sizler için hazırlamaya, bundan sonra da devam edeceğiz inşallah. Sevgili öğretmenlerimizden özellikle çocuklarımıza değerlerle ilgili, erdemle ilgili, ahlakla ilgili, sevgiyle ilgili hususları belki de akademik başarıları kadar önemli olduğunu öğretmemiz gerekiyor. Bu anlamda sizlere de güveniyoruz.  Bu vesileyle öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, onların ailelerini muhabbetle selamlıyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum" ifadelerine yer verdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Özdemir ise açılış konuşmasında; "Şu anda tören alanında bulunduğumuz, gölgesinde bulunduğumuz okulumuz yeni faaliyete geçen 40 okulumuzdan bir tanesi. Böyle güzel okullarımızın faaliyete geçmesi, ilimize kazandırılmış olmasında valiliğimizin riyasetinde, Cumhurbaşkanlığımıza ve Milli Eğitim Bakanlığımıza biz çocuklarımız adına, öğrencilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

"ÇOCUKLARIMIZI YARINLARA HAZIRLAMA KONUSUNDA ÇABALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ"

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü;"  Sayın valim, kıymetli hanımefendi, çok değerli kurum amirlerimiz, kıymetli öğretmenlerimiz, çok sevgili çocuklar; Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını idrak edeceğimiz 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte heyecanımız bir kat daha arttı. Çünkü biz iki buçuk ay boyunca okullarımızın yeni eğitim öğretime hazırlanması için ciddi bir gayret sarf ettik. Şu anda tören alanında bulunduğumuz, gölgesinde bulunduğumuz okulumuz yeni faaliyete geçen 40 okulumuzdan bir tanesi. Böyle güzel okullarımızın faaliyete geçmesi, ilimize kazandırılmış olmasında valiliğimizin riyasetinde, Cumhurbaşkanlığımıza ve Milli Eğitim Bakanlığımıza biz çocuklarımız adına, öğrencilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. İlimizde yaklaşık 8 bin civarında birinci sınıf öğrencimiz var. Onlara okullarınıza hoş geldiniz diyorum. Kıymetli velilerimiz, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımız artık bize emanet. Öğretmenlerimize, öğretmenlerimizin şefkatli ellerine emanet, hep birlikte birbirimize destek olarak çocuklarımızı yarınlara hazırlama konusunda gayretimizi, çabamızı birlikte sürdüreceğiz. Yeni eğitim öğretim yılımızın Tokat'ımıza, Tokat'ta eğitim görecek olan 107 bin öğrencimize, görev yapacak olan 8500 öğretmenimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, eğitim öğretim yılımızı başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum. İlköğretim haftamız kutlu olsun"

 

12-09-202312-09-202312-09-202312-09-202312-09-202312-09-202312-09-202312-09-202312-09-202312-09-2023

Yeşilırmak Mah. Mehmet Şahin Bulvarı No 38 TOKAT - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.